Specjalizuje się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz w prawie cywilnym i gospodarczym. Doświadczenie zdobywałem w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, X Wydziale Gospodarczym dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych na stanowisku asystenta sędziego. Do moich najważniejszych obowiązków należało przygotowywanie projektów orzeczeń i uzasadnień. W ramach delegacji sędziów do Sądu Okręgowego sporządzałem projekty uzasadnień wyroków m.in. w sprawach dotyczących odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jestem autorem dwóch projektów pytań prawnych do Sądu Najwyższego m.in. w sprawie o sygn. akt III CZP 3/16.
Brałem udział w kilkudziesięciu kursach i warsztatach organizowanych w ramach Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Posiadam Certyfikat mediatora ds. cywilnych i gospodarczych nr 036/MCG/Lublin/2011/2012.
Doświadczenie dydaktyczne
Od 2014 r. prowadzę zajęcia na Uczelni Łazarskiego w ramach studiów podyplomowych z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego skierowanych m.in. do osób przygotowujących się do przystąpienia do egzaminu na doradcę restrukturyzacyjnego, jak również doradców restrukturyzacyjnych zamierzających podwyższyć swoje kompetencje. W 2018 r. nawiązałem także współpracę z Europejską Wyższą Szkołą Prawa i Administracji w Warszawie, w której prowadzę zajęcia z prawa upadłościowego dla studentów VIII semestru studiów.
Jestem współautorem monografii prawniczych oraz artykułów poświęconych prawu upadłościowemu i restrukturyzacyjnemu. Jestem laureatem i zwycięzcą konkursów organizowanych w ramach ogólnopolskich kongresów prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego przeznaczonych dla młodych naukowców.
Wykaz publikacji
- Artykuł pt. „Wyjątkowe i niezależne okoliczności niewypłacalności dłużnika – osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej”, Edukacja Prawnicza nr 3 (150) marzec 2014, s. 34-38.
- Monografia prawnicza, Działalność deweloperska w praktyce obrotu gospodarczego – wybrane zagadnienia, pod red. dr Adam Bieranowski, prof. dr hab. Marii Królikowskiej – Olczak, dr Jakub Jan Zięty, rozdział XXI pt. „Kontynuacja przedsięwzięcia deweloperskiego w postępowaniu upadłościowym wobec deweloperów”, Wydawnictwo C.H. Beck, Wydanie 1, Warszawa 2014 r.
- Publikacja prawnicza, Restrukturyzacja i upadłość przedsiębiorstw, pod red. A. Hrycaj, P. Filipiak, M. Geromin, B. Groele, część II – artykuł pt. „Większość głosów oraz kworum wymagane dla podjęcia uchwały przez radę wierzycieli”, Wydawnictwo C.H. Beck, Wydanie 1, Warszawa 2016.
- Artykuł pt. „Zakres podmiotowy odrębnego postępowania upadłościowego względem osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej”, Monitor Prawniczy 2016 nr 14, s. 745-753.
- Artykuł pt. „Nowe wymogi formalne zgłoszeń wierzytelności w postępowaniu upadłościowym”, Doradca Restrukturyzacyjny nr 7 (1.2017).
- Artykuł pt. „Rada wierzycieli w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych” – najważniejsze zmiany wprowadzone ustawą z dnia 15.05.2015 r. Prawo restrukturyzacyjne”, Doradca restrukturyzacyjny nr 8 (2.2017).
- Artykuł pt.” Likwidacja masy upadłości w drodze przetargu i aukcji – w trybie art. 320 pr.u. czy też z wolnej ręki – kształtowanie dobrych praktyk”, w druku.
Dodatkowe zajęcia
Biorę udział w pracach komisji ds. opracowania szczegółowej koncepcji Centralnego Rejestru Restrukturyzacji i Upadłości (obecnie Krajowy Rejestr Zadłużonych). W ramach przedmiotowych prac przygotowuje wzory orzeczeń sądowych z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.